Melechovské bubnování

          

První jarní měsíc se přehoupnul do své druhé poloviny a s ním se z nitra Melechovského kopce začíná ozývat zlověstné podupávání (běžeckých treter), skřípání (zrezivělých řetězů) a funění (majitelů „zimních“ pupků). Někteří bojovníci již vylezli ze svých brlohů a utkali se v prvních běžeckých disciplínách tohoto roku, elitní jízda si na svůj první duel musí však ještě pár týdnů počkat. Alespoň má dostatek času na to vyladit své závodní oře a zároveň odladit přes zimu narostlé okrasné tukové prstence.

Začátek sezóny byl u nás i ve světě nabytý významnými sportovními duely – na lednovém táborském MS v cyklokrosu českým závodníkům to pokakaný štěstíčko spolu s medailemi odklouzalo po bahně ke skandinávským kolegům. Znatelně lépe se vedlo o pár týdnů později našim biatlonovým reprezentantům v Novém Městě na Moravě při Světovém poháru, navíc neusnuli na vavřínech a „vyloupili“ i MS ve Finsku. Lukáš Bauer letos vsadil vše na dlouhé tratě a na světovém mistráku ve švédském Falunu na 50km trati nestačil v cílovém sprintu jenom na norského „běžeckého Marka Cavendishe“ – Pettera Northuga. Zdeněk Štybar – dnes již čistokrevný silničář – si po smolném závěru minulé sezony spravil chuť a připsal si své první velké silniční vítězství, když na italských prašných cestách Strade Bianche vyklepnul všechna klasikářská esa.

Mám takové tušení, že i tradiční melechovská esa budou muset letos zkousnout hořkou pilulku porážky s cílevědomými nováčky. Na blátivých cestách našich závodů budeme své trumfy tasit už za měsíc a kousek, tak se všichni snažme, ať to nejsou jenom desítky či spodky :-)

Těší se na Vás o.s.Melechov