TM 2014 - rozhovor

MALÝ ŽELEZNÝ MUŽ MELECHOVA

Čtvrtá červencová sobota bude v kalendáři Poháru Melechova již tradičně patřit silničnímu triatlonu, který se v letošním roce koná již po sedmnácté. Na to, co je kolem tohoto tradičního závodu nového, odpovídá hlavní pořadatel Jiří Pecha.

Jirko, připravili jste pro letošní ročník nějaké novinky?

Žádné převratné změny nechystáme, není důvod měnit například tratě, které se účastníkům líbí, závodníci i jejich doprovod se opět mohou těšit na tradičně skvělé zázemí v Restauraci na Vršku. Jednu malou novinku ale přece jen máme – letos poprvé jsme nechali udělat pamětní trička našeho závodu, která budou při prezenci i po závodě k dispozici, tak doufáme, že se budou líbit 

Plánujete opět zařadit štafety?

Samozřejmě, stejně jako v předchozích ročnících se mohou našeho triatlonu zúčastnit rovněž i dvoučlenné či tříčlenné štafety, které mají svou samostatnou kategorii.

Štafety nejsou na triatlonových závodech úplně obvyklé. Jak vás vlastně napadlo otevřít tuto kategorii?

Snažíme se triatlon zpřístupnit dalším lidem, kteří si třeba nevěří, že dokážou absolvovat celou trať, nebo nevědí, co mohou od triatlonu očekávat. Proto jsme chtěli, aby si mohli zkusit třeba jen jednu nebo dvě disciplíny v rámci štafety, nasát atmosféru a třeba „objevit“ nový zajímavý sport. A zkušenost nám dává za pravdu – často se stává, že se někdo první rok účastní štafety a další rok už jede celý závod sám.

Co si od letošního ročníku slibuješ?

Já pevně doufám, že se můžeme opět těšit na povedený závod s tradiční rodinnou atmosférou – my jako pořadatelé proto uděláme maximum a nezbývá než se modlit, aby i počasí stálo na naší straně. V poslední době k nám jezdí zhruba stovka závodníků, takže bych byl s tímto číslem spokojen i letos a všechny tímto srdečně zvu! Jen je ještě důležité zopakovat to datum – náš závod se koná TRADIČNĚ čtvrtou sobotu v červenci, tedy 26.července 2014 a nikoliv – jak bylo někde na internetu mylně uvedeno – až v neděli.