Novinky XTR 2016: DĚTI a ŠTAFETY

NOVINKY XTR 2016: DĚTI A ŠTAFETY

V organizačním týmu dlouhá léta diskutované téma - DĚTSKÉ ZÁVODY - se konečně posouvá z úrovně verbální do terénu. Letos poprvé v patnáctileté historii terénního triatlonu na Melechově vyběhnou na své tratě i ti nejmenší. S organizací doplňkových závodů pro děti nám pomůže Tomáš Slavata, s jehož osobním přístupem a zápalem pro věc jste se mohli setkat na loňském silničním Triatlonu Melechov. Tomáš tradičně nepřijede jen tak „nalehko“, nýbrž "s plnou polní". Zazávodit si tedy budou moci i děti, které zrovna nebudou mít s sebou své závodní speciály - Tomáš bude mít k dispozici půjčovnu dětských kol. 

Další tabu, které letošním ročníkem padá, je stále populárnější kategorie ŠTAFET. V loňském roce ještě "nanečisto", letos poprvé již oficiálně vyhlášená kategorie. Štafetu lze složit až ze tří členů, závodit mohou ovšem i dvoučlenné týmy. Všechny štafety budou hodnoceny společně,  bez rozdílu počtu členů, věku, či pohlaví. 

XM2015

 

___________________________________________________________________

 XTR MELECHOV VYHRÁLI POSPÍCHAL A NENADÁLOVÁ

!!! VÝSLEDKY  !!!

!! REPORT !!

FOTO

FOTO 2

Po třech letech se vrátil na místo činu a po tehdy druhém místě z toho bylo šťastné první místo. Řeč je o Zbyňku Pospíchalovi z Alfa HelicopterTriathlon Teamu letošním vítězi XTeRry Melechov , který suveréně zvítězil v čase 2:46:35 , před druhým Jiřím Juřičkou z Catus teamu 2:49:12 a třetím Danem Novotným z Cykloservisu Moravský Krumlov 2:49:53. V ženách se na stupínek nejvyšší po čtyřleté pauze vrátila Hanka Nenadálova z Maraton.cz 3:20:15, která svuj tehdejší vítězný čas vylepšila o více než 25 min . Na druhém místě skončila Alena Křikavová 3:30:19 a bronz vybojovala Běla Steinbachová 3:45:07 z BikePart.cz.Ceny Rodinného pivovaru Bernard si odnesli Kamil Bartoš - nejrychlejší plavec, Jindřich Procházka jako nejrychlejší biker a Zbyněk Pospíchal za nejrychlejší čas na běžckém úseku.

___________________________________________________________________

XIV. XTERRA MELECHOV

Sobota 29.8.2015

Prezentace:  8 hod. - 9hod.:45min

Rozprava: 9hod.:50min

Start:  10 hod. : 15 min.

 _______________________________________________________________

plakat xterrra 2015

_________________________________________________________________________________

 

XM2013

XTERRA JAKO DUATLON
 A VÍTĚZSTVÍ ONDRY PAJERA

!!! VÝSLEDKY !!!

!!! NOVÉ !!! FOTO - Jan Mrťka !!! NOVÉ !!!

  FOTO - Jiří Sladkovský 

FOTO - Jan Kupka

REPORT - MARŤAS

Pro špatnou kvalitu vody došlo k úpravě tratí letošního ročníku. Plavecká část byla nahrazena 3km během, zbylé dvě disciplíny zůstaly nezměněny, takže se závodilo na tratích běh - 3km,  kolo- 42 km  běh -10km. S touto, pro všechny závodníky nečekanou situací, se dokázal nejlépe vyrovnat Ondřej Pajer z Dolního Města a časem 2h:48min:10 sec vyhrál před druhým Františkem Tichým 2:51:59 z Catus teamu. Třetí dokončil Jan Mička 2:55:26 z SK Cyklo Chlubna , který se ke konci závodu ke své smůle musel potýkat se zraněním a své vedení z prvních dvou častí neudržel.. V ženské kategorii zvítězila Klára Kučerová z Penco teamu 3:43:08, druhé místo vybojovala Petra Váňova - PSAC 3:59:48 před třetí Martinou Pelánovou - SK Cyklo Chlubna 4:03:37. Ceny Rodinného pivovaru Bernard pro nejrychlejší závodníky jednotlivých disciplín získali 1.běh - Jan Mička, cyklistika- Ondřej Pajer, 2. běh - František Tichý.

_________________________________________________________________________________

 

XII. XTERRA MELECHOV

Sobota 31.8.2013

Prezentace:  8 hod. - 9hod.:45min

Rozprava: 9hod.:50min

Start:  10 hod. : 15 min.

Podrobné informace naleznete v hlavním menu , propozice, registrace a traťe

REGISTRACE

plakat xterrra 2013 2 upr

XM2014

XTERRU VYHRÁLI VIDNER A LOUBKOVÁ

!!! VÝSLEDKY !!!!

FOTO VERONIKA PROVÁZKOVÁ  nebo   ZDE

FOTO MATOUŠ PROKŮPEK

FOTO JIŘÍ JANOUŠEK

....Elixír začíná pomalu působit, ale stejně si dávám bacha, abych neudělal nějakou Jarmilovinu jako vloni (přeskočil sem kládu přes cestu, chytlo mě to do obou stehen a já tam vykysnul asi 5 minut). Teď to ubíhá parádně, prudkej seběh na cestu střídá mírný stoupání. Houbaři si to tam štrádujou po cestě s plnejma košma, tak se ptám, co s tím budou dělat. Opět se jde do dlouhýho seběhu, tady snad za chvíli vzlítnu, až mám z toho husí kůži – na stromě 5. km, za chvíli 6. km, v hlava mi běhají hlášky „pojď sem, kam jdeš“, „ a jakejs byl – druhej“...Míjím už 7. km a ouha – cesta se najednou zvedá a mně někdo vypíná nohy – tam by si mě střihnul i pouštní plazič....celý report

___________________________________________________________________

2:50:24  tolik času potřeboval ke zdolání 13. ročníku Xterry Melechov Štěpán Vidner z TSK Praha,  který proťal pomyslnou cílovou pásku jako první. O pouhých 26 sekund za ním doběhl loňský vítěz Ondra Pajer. Jako třetí cílem proběhl Daniel Novotný z Cykloservisu Moravský Krumlov v čase 2:52:08. Z žen nejrychleji plavala, jela na kole a běžela Kateřina Loubková závodící za Eleven Rubena Cyklorenova Cvikov, která melechovské tratě 0,5 - 42 - 10 zdolala v čase 3:09:20. I vženách druhou příčku obsadila loňská šampiónka Hanka Nenadálová 3:19:25 z Extrem Teamu Vystrkov. Třetí příčka patří Markétě Nešetřilové z Équipe sans limites Humpolec 3:51:26. 

___________________________________________________________________

XIII. XTERRA MELECHOV

Sobota 30.8.2014

Prezentace:  8 hod. - 9hod.:45min

Rozprava: 9hod.:50min

Start:  10 hod. : 15 min.

 MAPY

plakat xterrra 2014 fin m

 

___________________________________________________________________

XM2012

XI. XTERRA MELECHOV - DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ VAŠKA HOLUBA

!!! VÝSLEDKY !!!

FOTO - Vašek Krycner

FOTO - Jan Mrťka

!!! FOTO SADA 2 - Vašek Krycner !!!

Tak jako vloni  i letos vládne melechovským triatlonům muž jménem Václav Holub – Velosport Valenta Scott Team, který po červencovém vítězství na silničním triatlonu ovládl i sobotní Xterru. Již před závodem bylo jasné že pokud nepřijede někdo z kategorie elite  bude svého přemožitele hledat jen těžce . Souboji o první místo ale nakonec dodal dramatičnosti na místě přihlášený Zbyněk Pospíchal z Ekol Teamu který v minulosti nejeden úspěch na velké scéně zaznamenal. Zbyněk své kvality potvrdil již během plavecké části kterou vyhrál. Holub z vody vylézal na jedenácté pozici s téměř  dvouminutovou ztrátou. Z cyklistické části na které je Vašek ale hodně silný se  do depa vracel  již  jako první. Jeho náskok na dvojici tvořenou právě Zbyňkem a Vaškovým jmenovcem Liborem Holubem – Triatlon Měchenice- činil přes dvě a půl minuty. Tento náskok na běžecké trati ještě Vašek navýšil a cílem proběhl v novém traťovém rekordu 2:37:05. Druhé místo pro sebe nakonec urval Zbyněk Pospíchal 2:40:54. Třetí jako vloni skončil především díky výbornému kolu a velmi solidnímu běhu Libor Holub 2:43:16.

V ženské kategorii se vítězkou dle předpokladů stala časem těsně pod tři hodiny 2:59:20 , xterrami protřelá Dáša Svěráková – Itrenink.cz. Druhou pozici obsadila dvojnásobná vítězka z předešlých ročníků Hanka Nenadálová – Extrem team Vystrkov 3:34:47. Bronzová příčka patří Adéle Koškové – Team Louny 3:48:48.

Ceny Rodinného pivovaru Bernard pro nejrychlejší závodníky v jednotlivých disciplínách získali: nejrychlejší plavec:  Zbyněk Pospíchal - ( 500 m - 7min:20sec), nejrychlejší cyklista: Vašek Holub - (41,2 km - 1:44:32) , nejrychlejší běžec: František Tichý Catus bike team - ( 9,7 km - 42 min:36 sec)

_________________________________________________________________________________

XI. XTERRA MELECHOV

Sobota 25.8.2012

Prezentace:  8 hod. - 9hod.:45min

Rozprava: 9hod.:50min

Start:  10 hod. : 15 min.

Podrobné informace naleznete v hlavním menu , propozice, registrace a traťe

plakat_xterrra 2012

VIDEOKLIP Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU

{youtube}iqMs58OySwo{/youtube}

Další články...

  1. XM2011
  2. XM2010
  3. XM2009
  4. XM2008