2013 KM

REPORT Z TRATI KOLEM MELECHOVA

....Plíživě mě začínají křeče přepočítávat svaly na nohou a já zjišťuju, že to s tou jednou 0,6 l flaškou nebyl zas tak úplně majstrštyk. Speřicema proletíme ani nevím jak, v ďolíku nás vytroubí nějakej šašek v protisměru (tady přece nikdy nic nejelo), ale nenecháme se rozhodit a dál si to tam každej hoblujeme vpravo vlevo jak chceme, hlavně na těžkou pilu. Ve stoupání do Koberovic to tam zase někdo roztáčí a mám co dělat, abych si to za vsí sjel. Křeče už si přepočítaly snad všechny svaly včetně mimických obličejových, posílám tam trochu jonťáku a celýho Karbošneka, kterýho sem si šetřil až na závěr....

celý článek

_________________________________________________________________________________

JUBILEJNÍ ROČNÍK KOLEM MELECHOVA

VYHRÁL LUBOŠ NĚMEC

VÝSLEDKY

FOTO 1       FOTO 2

Máme za sebou 10. ročník cyklistického závodu Kolem Melechova 2013. Ano, starší sestra Tour de France oslavila 100 let a mladší bratr Kolem Melechova oslavuje 10. úspěšných ročníků. Letošnímu ročníku přály všechny cyklistické sudičky to nejlepší. Počasí vyšlo na jedničku, sponzoři závod štědře dotovali, závodníci podali skvělé výkony stejně tak jako realizační tým. Vysočina se v neděli probudila do krásného prázdninového rána s předzvěstí dokonalého letního dne, který svědčí cyklistice. Náves a vyhrazené prostory pro parkování vozidel se začaly plnit krátce po deváté hodině a každou minutou rostla nervozita u presentačního stolku. Výsledek, do závodu se presentoval rekordní počet 85 závodníků. V 11 hodin je odstartováno, zaváděcí vozidlo vede peloton z návsi zaplněné reklamními banery na světelský kopec, kde je ostrý start. Následuje rychlý technický úsek průjezdu Františkodolem, Světlá n/S a Dolní město. Do prvního stoupání na Rejčkov se průměrnou rychlostí 37 km/hod. žene více než 30 cyklistů. Stoupání na Rejčkov skupina až na několik odpadlíků zvládá v čase 8 minut a následuje sjezd pod stoupání na vrchařskou prémii Podivický vrch . Ten definitivně vedoucí skupinu výkonnostně dělí a v čele získává nepatrný náskok 5 závodníků. Pořadí na vrchařské prémii: Luboš Němec, Václav Holub. Pavel Vlček. Na vrcholu kopce odstupuje ze závodu pro zdravotní potíže loňský vítěz Zdeněk Machač. Následuje rychlý úsek po větru až do Humpolce – v čele je stále malá skupina v úniku. Humpolec otáčí trasu a vítr se mění na boční a sluníčko přidává další grády. Tempo vedoucí skupiny je zdrcující a je jasné, že si svůj náskok udrží. Vítězem závodu bude některý ze závodníků v úniku. Po stoupání podél nádrže Želivka přichází poslední tobogán kopců z Ledče do Meziklasí. A je tu cílový spurt, který vyhrává Luboš Němec 1:49:56 před Tomášem Rychetským 1:49:57 a Radkem Koblicem 1:49:58. Pomyslnou bramborovou medaili získává Vašek Holub 1:49:59 – všichni kategorie M1 (muži do 40 let).

Výsledky dalších kategorií:
Muži nad 50 let (veteráni):

Rychecký         Vladislav 1:57:15, Jonák          Lubomír 1:57:26, Pavel Prchal1:57:27

Muži 40-50 let:

  1. Robert  1:53:44,  Halík  Jaroslav  1:53:46,  Běhounek   Michal   1:54:46

  

Ženy (kratší okruh společně s juniory):

Kolářová   Anna 1:58:43, Machačová Jarmila 2:03:53, Pytlíková Sandra 2:13:57

Kategorie juniorů nebyla vyhlášena, protože závodili méně než 3 účastníci.

Absolutním vítězem závodu a nositelem putovního poháru se stal Luboš Němec.

Co říci na závěr. Těch deset let se závodem Kolem Melechova uteklo nějak moc rychle. Akce postupně mohutněla a poslední 10. ročník jakoby chtěl podtrhnout význam akce rekordním počtem účastníků. Nezbývá než poděkovat závodníkům za perfektní sportovní výkon, sponzorům za materiální podporu akce a organizačnímu týmu za uspořádání akce.

Sponzoři závodu:

Pivovar rebel Havlíčkův Brod

Sklárny Crystalite Světlá n/S

Bohemia Machine Světlá n/S

THB tiskárny Havlíčkův Brod

Veloservis Havlíčkův Brod

Restaurace Kozlovna Havlíčkův Brod

Catus Havlíčkův Brod

Autor kola Havlíčkův brod

Sport centrum K2 Havlíčkův Brod

Amylon Havlíčkův Brod

Akademie Světlá n/S

Kukuřičný mlýn Mozkovice

Pleas Havlíčkův Brod

Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod

Obec Dolní Město

Město Havlíčkův Brod

autor:Josef Jukl : ředitel závodu

_________________________________________________________________________________

KOLEM MELECHOVA 2013

Nedělě 21.7. 2013

Prezentace:  9 hod. - 10hod.:45min

Start:  11 hod.

PROPOZICE

REGISTRACE

  kolem melechova 2013

propozice kolem melechova 2013-a

propozice kolem melechova 2013-b