PM 2009: Caska, Knytl, Svoboda

POHÁR MELECHOVA 09

1. CASKA 2. KNYTL 3. SVOBODA

konečné výsledky 2009

Šedivý? Svoboda? Knytl? Caska ! I tak by mohl vypadat titulek tohoto článku. I když vítězství  Petra Casky bylo dle melechovských "bookmakerů" Smile nejpravděpodobnější, napětí před startem krosu, který měl rozhodnout, bylo na všech favoritech patrné. Bodový odstup na prvních příčkách byl totiž zanedbatelný, mezí prvním Marcel Šedivým a čtvrtým Pepou Svobodou a Petrem Caskou byl rozdíl pouhopouhých třech bodů. Martin Knytl na první příčku ztrácel dokonce bod jediný. Bylo jasné že pokud se někomu z této kandidátské čtyřky, podaří dostat na bednu, má téměř vzhledem k vyššímu bodovému zisku na prvních třech příčkách , vyhráno. Předpoklady se nakonec potvrdily a Petr dokázal že typ tratě Stvořidla Krosu nejvíce vyhovoval právě jemu a druhým místem a ziskem 95 bodů  soupeřům odskočil .  Patří mu tedy upřímné gratulace, doufejme že poruší svou zásadu "první a zároveň poslední účasti" a příští rok vyrazí do boje za obhajobou. Pokud ano tak to ale nebude mít vůbec lehké. Jak již bylo uvedeno počet závodů v Poháru Melechova se totiž od příštího roku zdvojnásobí. Přibyde silniční cyklistický závod Kolem Melechova, silniční triatlon Melechov a Běh Šeptouchovem. Body se budou započítávat z pěti nejlepších výsledků. Sezona začne prvního května Vilemovickou 120kou. Naviděnou ve Vilémovicích.

Nutno dodat že druhé místo obsadil Martin Knytl závodící v barvách PolarShop.cz a třetí skončil předák vystrkovského extrem teamu, velký srdcař, Pepa Svoboda. Historicky první vítězkou Poháru Melechova v ženské kategorii se stala  Sandra Pytlíková z Cykloklubu Havlíčkův Brod. Svým umístěním na Vilémovické 120ce a Xteře Melechov (2x 2. místo) a sobotním vítězstvím získala 290 bodů a mezi ženami neměla konkurentku.